Sada videí se žvatlající Emkou

Emka se už nějakou chvíli snaží mluvit. Nebo alespoň žvatlat. Shodli jsme se, že za to možná i může to, že jsme se znakováním začali pozdě. Místo toho, aby nám ukazovala věci, snaží se je říct. Neznamená to, že neukáže znaky, jen má jiné preference :)
Posledním znakem, co se naučila je "ještě" – Vyslovuje ho "ječe". Anebo … možná opravdu posledním bude "prosím". Jeho zvukovou formu ale nejsme schopni písmeny vyjádřit.

Nejčastěji teď slyšíme "tajije". Mnohdy ani nevíme, co tam je, ale je vidět, že ji to baví.
Taky večer když ji uložíme, hrajeme takovou hru: Emka nemůže usnout, takže se po chvíli z postýlky zvedne a hodí dudel na zem a začne na oko popotahovat. My tam po chvíli přijdeme a zeptáme se "Kde je (dudel)". Emka bez váhání ukáže někam, kde tuší, že by dudel mohl být: "tajije". Po chvíli ho najdeme, položíme Emku a čekáme na další kolo. Je to zábava, většinou to trvá tak pět kol. Většinou :)

Vcelku obstojně už se Emka popere s rodinnými příslušniky jako "máma", "táta", "bába", "děda". I toho "tejdu" nějak dá dohromady.

Krátká ukázka (pozn.: "maty" jsou Marťánci, nejoblíbenější pochutina)

Pak tu máme dvě vánoční videa. Na prvním Emka po vyspání míří ke stromečku, který měl být překvapením a měla z něj být paf! Nestalo se, okázale do něj pinkla a šla asi zase spát. Příští rok už ale bude vědět, co s ním!
Na druhém pak postupně vybaluje své hudební nástroje.

A jako poslední tu máme taneční estrádu. Emka se ráda předvede, jak se umí pěkně točit dokola. Nevíme sice, kde ten postoj odkoukala, ale jde jí to pěkně. A kam pak utíká po svém vystoupení? Přece se podívat na sebe ve foťáku, aby viděla, jak jí to jde.

Pokud ve své oblíbené RSS čtečce nevidíte nic jiného krom textu, jděte přímo za námi na www.stefanovi.cz, tam už videa uvidíte.

Meta: 2010-01-05, Pepa

Tags: Emka